menu logo
Voľné termíny
Jar a Letné
prázdniny 2024.

Iba 5 minút od Tatralandie a Bešenovej

Lyžovanie Liptov a okolie

lyžovanie Nízke Tatry Jasná

Jasna Demänovsá dolina

Jasná Nízke Tatry je najväčšie, najmodernejšie a medzi lyžiarmi napopulárnejšie stredisko na Slovensku. Rozprestiera sa na severných a južných svahoch hory Chopok (2024m n.m.) na konci Demänovskej doliny. Teda doliny, kde nájdete aj Demänovskú ľadovú jaskyňu a Demänovskú jaskyňu slobody. Celkovo 45 km ideálnych lyžiarskych terénov, kde si príde na svoje každý lyžiar. Od začiatočníkov až po najnáročnejšich lyžiarov a freeriderov. Samozrejmosťou sú aj bežecké stopy. V minulosti tu boli usporiadané preteky Svetového pohára, Európskeho pohára, Majstrovstvá sveta juniorov a Svetovej univerziády. Stredisko má výbornú infraštruktúru, ktorá je každým rokom ďalej zlepšovaná. Okrem lanoviek a svahov tu nájdete lyžiarske školy aj s animáciami pre deti, požičovne a servisy lyží, bufety a reštaurácie priamo na svahu.

Jedným z unikátov strediska je aj lanovka Funitel Priehyba-Chopok, ktorá spolu s kabínkovou lanovkou Kosodrevina-Chopok spája severnú a južnú časť svahov na Chopku . Lanovkou typu Funitel sa môže pochváliť iba niekoľko lyžiarskych stredísk na svete. Najväčšou výhodou tohto dvojlanového systému je možnosť prevádzky aj za vyššej rýchlosti vetra oproti klasickým lanovkám, a teda je k dispozícii lyžiarom aj v zhoršených poveternostných podmienkach. Na zjazdovke Biela Púť je každý večer v zimnej sezóne večerné lyžovanie od 18.00-21.00 hod. Milovníci apres ski a nočnej zábavy určite nevynechajú návštevu disco klubu Happy End Jasná – jedného z najmodernejších klubov na Slovensku.

Ski Park Malinô Brdo lyžovanie

Ski Park Malinô Brdo Ružomberok

Toto lyžiarske stredisko sa nachádza na západnej strane mesta Ružomberok. Začiatok a nástupná stanica kabínkovej lanovky je v lokalite Hrabovo. V stredisku je celkovo 12 km zjazdových tratí rôznej obtiažnosti. Najdlhšia trať je dlhá 3900m a jej prevýšenie je 672m. Samozrejmosťou sú služby v podobe požičovní lyží, lyžiarskych škôl, ski servisov, stravovania a bezplatného parkovania. Keďže sa jedná o menšie stredisko, výhodou je nižšia cena skipasu.

lyžovanie liptov Opalisko Závažná poruba

Opalisko Závažná poruba

Ski centrum Opalisko nájdete za obcou Závažná poruba pri Liptovskom Mikuláši. Jeho zjazdovky sú situované na upätí vrchu Poludnica (1548 m n.m.) Je to lyžiarske stredisko, kde si prídu na svoje zdatní lyžiari, ale aj menej skúsení a deti. K dispozícii máte päť zjazdoviek, štyri vleky a jednu sedačkovú lanovku, ktoré môžete využivať nielen cez deň, ale aj počas večerného lyžovania. Kapacita vlekov a lanovky zabezpečuje dostatočný komfort bez dlhšieho čakania v radoch. Jeho výhodou je najmä veľmi prijateľná cena a tiež to, že je v prevádzke aj za veternejšieho počasia.

Chata Mária Liptov. Od nás to nemáte nikam ďaleko ...

KontaktUbytovanie Liptov

Chata a Apartmány Mária
Mr. Igor Habán
Prosiek č. 3
032 23 Prosiek
Slovakia

Tel.: +421-905-432866
Mail: chatamaria@chatamaria.sk
Top