menu logo
Voľné termíny
Jar a Letné
prázdniny 2024.

Iba 5 minút od Tatralandie a Bešenovej

Atrakcie Liptov a okolie

Zoo Kontakt Liptovský Mikuláš

Zoo Kontakt Liptovský Mikuláš

Zoo kontakt sa nachádza v obci Jakubovany pri Liptovskom Mikuláši. Z našej chaty sa k tejto atrakcii autom dopravíte za cca 15 min. Uvidíte v nej viac ako 400 zvierat od bežných druhov až po exotické. Tieto zvieratká sa narodili v ľudskej opatere a bez človeka by v prírode neboli schopné prežiť. Vaše deti budú nadšené, keďže tu môžu zvieratá nielen vidieť, ale sa s nimi aj pohrať, nakŕmiť ich, alebo si s nimi spraviť peknú fotku.

Dom hore nohami Liptovský Mikuláš

Dom hore nohami Liptovský Mikuláš

Dom, ktorý je zaujímavý tým, že je postavený doslova naopak – strechou dole. Je presnou replikou klasického domu, takže nechýba kuchyňa, obývačka, kúpelňa a dokonca ani psia búda. Je možné ho navštíviť nielen zvonka, ale aj zvnútra. Hneď vedľa domu sa nachádza Heliport Liptov, kde si môžete objednať aj absolvovať výlet vrtulníkom a pozrieť si náš nadherný región z vtáčej perspektívy.

liptov rybáreň na haku Liptovská Mara

Rybáreň „Na háku“ Liptovská Sielnica

Štýlová reštaurácia v Liptovskej Sielnici (iba 2 km od našich chát). Ponúka rôzne rybie špeciality. Najobľúbenejšou je pečeno-údený pstruh. Ryby tu môžete nielen jesť, ale si ich aj sami uloviť v jazierku hneď vedľa reštaurácie. Rybárske náradie Vám za malý poplatok zapožičajú priamo v areáli a spolu s Vašimi deťmi tu môžete prežiť krásne chvíle.

bobová dráha fun park Žiarce liptov

Bobová dráha FUN PARK Žiarce

Adrenalínová atrakcia pre malých (deti od 7 rokov) aj veľkých. Užijete si jazdu na boboch po dráhe v celkovej dĺžke až 1000m. Je to najstrmšia dráha tohto typu na Slovensku. Rýchlosť jazdy si sami určujete pohybom brzdiacej páky. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 45 km/h. Návštevu tejto bobovej dráhy môžete spojiť s výletom na Chopok, alebo s návštevou niektorej z Demänovských jaskýň, keďze sa tiež nachádza v Demänovskej doline, presnejšie v obci Pavčina lehota.

Liptovlasers Laser aréna

Laser aréna Liptovský Mikuláš

Zažite prestrelku v labyrinte, ktorá očarí priaznivcov adrenalínu a akcie. Keďze hráte v uzavretej, peknej, novej hale, nemusíte sa báť zranenia, ani zašpinenia. Na rozdiel od paint ballu je laser tag bezbolestný a úplne bezpečný. Môžete tiež vyskúšať hru Laser Maze, pri ktorej zistíte, aké je to byť profesionálnym vykrádačom trezorov, alebo únikovú Escape room, ktorá sa odohráva v prostredí učitelského kabinetu. Dostanete sa z neho, ak vylúštite všetky hádanky a úlohy, ktoré sú pre Vás pripravené. Laser aréna je ďalšou z atrakcií, ktoré si môžte užiť aj v prípade nepriaznivého počasia. Laser aréna sa nachádza v Liptovskom Mikuláši.

galéria Ilusia Liptovský Mikuláš

Galéria Ilusia Liptovský Mikuláš

Navštívte svet plný optických klamov a náučných trikov. Môžete si tu napríklad prečítať noviny na streche mrakodrapu, alebo zatelofonovať si na dne bazéna. Budete vnímať realitu inak, ako doposiaľ. Že nechápete o čo ide? Vyskúšajte a uvidíte. Výhodou je, že sa tu zabavíte za akéhokoľvek počasia. Galériu Ilusia nájdete priamo v Liptovskom Mikuláši.

Areál Mini Slovensko Liptovský Ján

Mini Slovensko Liptovský Ján

Areál parku Mini Slovensko je vybudovaný v Liptovskom Jáne. Na Slovensku máme veľké množstvo kultúrnych pamiatok a historických budov. A práve tu niektoré z nich nájdete pekne na jednom mieste. Samozrejme nie v originálnej veľkosti, ale v podobe modelov v mierke 1:25. Uvidíte tu napríklad modely Levočskej radnice, Bojnického zámku, Hradu Strečno a mnohých ďalších pamiatok. V parku sa tiež nachádza záhradná železnica. Modely sú budované so silným dôrazom pre detail a ich počet sa každým rokom zväčšuje.

Monaco Grand Prix motokárová hala

Monaco Grand Prix Liptovský Mikuláš

Vôňa benzínu, rýchle motokáry a okruh dlhý až 420m. Či už ste fanúšik motoristického športu, alebo si chcete zajazdiť na motokáre prvýkrát v živote, neváhajte. K dispozícii sú Vám motokáry značky Subaru. Pre deti s výkonom 5 koní a pre dospelých s výkonom 7 koní. Samozrejmosťou je bar s posedením, kde sa môžete medzi jednotlivými jazdami občerstviť. Hala je situovaná pri obci Závažná poruba, cca 20 minút jazdy autom z našich chát. Výhodou je opäť možnosť využiť služby haly nezávisle od počasia.

Huricane factory Liptovský Mikuláš

Huricane factory Liptovský Mikuláš

Lietanie v aerodynamickom tuneli. Túto vysokú budovu určite neprehliadnete pri Vašej návšteve Tatralandie. Je umiestnená hneď vedľa areálu tohto aquaparku. Huricane factory je atrakcia plná adrenalínu: Zalietať si tu v presklenom tuneli pod dohľadom odborného inštruktora môžu nielen dospelí, ale aj deti a to už od 5 rokov. Je to proste zábava pre celú rodinu.

Chata Mária Liptov. Od nás to nemáte nikam ďaleko ...

KontaktUbytovanie Liptov

Chata a Apartmány Mária
Mr. Igor Habán
Prosiek č. 3
032 23 Prosiek
Slovakia

Tel.: +421-905-432866
Mail: chatamaria@chatamaria.sk
Top