menu logo
Voľné termíny
Jar a Letné
prázdniny 2024.

Iba 5 minút od Tatralandie a Bešenovej

Aquaparky Liptov a okolie

Liptov Aquapark Tatralandia Liptovský Mikuláš

Aquapark Tatralandia - Liptovský Mikuláš

Aquapark Tatralandia je najvačším vodným rajom na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Zároveň je to čo do počtu návštevníkov najnavštevovanejšia atrakcia na Slovensku vôbec. Nachádza sa na severných brehoch Liptovskej Mary. Aquapark ponúka množstvo atrakcií - tobogány, šmýkačky, U-rampa Boomerang, vitálny svet, volejbalové ihriská, trampolíny a samozrejme bazény, v ktorých je termálna voda s teplotou od 30 až do 40°C, čo umožňuje celoročnú prevádzku aquaparku 365 dní v roku. Teplá minerálna voda Tatralandie blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Najväčším komplexom v Tatralandii je Tropical paradise v tvare morskej mušle s tropickou klímou a priemernou celoročnou teplotou 30°C. Na jeho zastrešenie bola použitá špeciálna fólia, ktorá prepúšťa slnečné žiarenie a teda opaľovať sa tu môžete aj v zime pod strechou.

Vo vnútri Tropical paradisu okrem bazénov s vodnými a masážnymi atrakciami nájdete aj pirátsku loď, vodný bar a šnorchlovací bazén, v ktorom si na vlastné oči pod vodou môžte pozrieť pestrofarebný podmorský svet koralov a rybičiek. Tropickú atmosféru umocňujú aj živé rastúce palmy. Nachádza sa tu aj najväčšia reštaurácia v areáli Tatralandie - Paradiso. V Tatralandii každoročne pribúdajú nové atrakcie a tobogány, takže sa tu nikdy nebudete nudiť.

Liptov Aquapark Gino paradise Bešeňová:

Vodný park Bešeňová Bešeňová

Vodný park Bešeňová je druhý najvačší aquapark na Slovensku po Tatralandii a nachádza sa pri obci Bešeňová. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 36°C do 40°C. Na túto teplotu je ochladzovaná z teploty 61°C, pri ktorej vyviera na povrch z hĺbky 1987m. Má blahodárne účinky na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Návštevníkom sú k dispozícii vonkajšie a vnutorné bazény, tobogány, výrivky a skvelý saunový svet. Mnohé z bazénov a jeden vnútorný tobogán sú dokonca antikorové (nerezové). V adrenalínovej zóne nájdete šesť celoročných tobogánov, bazén s morskými vlnami, vyhliadkovú vežu so skleneným výťahom a aj veľký bazén s atrakciami pre deti. Celková dĺžka tobogánov v tejto zóne je viac ako jeden kilometer a ich štart je na veži vo výške 30 metrov. Dva z tobogánov sú dlhšie ako 200 metrov, čo ich robí najdlhšími na Slovensku. Celá Adrenalínová zóna je prekrytá, takže jej atrakcie si môžete užívať celý rok.

Liptov Aquapark kúpalisko Aqua-Vital

Aqua-Vital Lúčky

Aqua-Vital park je súčasťou areálu kúpelov Lúčky. Tieto kúpele nájdete za obcou s rovnakým názvom - Lúčky. Aqua-Vital park je otvorený celoročne. Návštevníkom je k dispozícii vonkajší bazén s teplotou 28 °C - 33 °C s rozličnými atrakciami (vodná lavica so vzduchovou masážou, vodopád, chrliče, protiprúd, hojdací záliv, podhladinového osvetlenie), vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou teplou 36 °C - 38 °C, vnútorný liečivý minerálny bazén s teplotou vody 32 °C a 35 °C, vitálny svet ( fínska sauna, mentolová sauna a rímsky parný kúpeľ, kde sa využívajú účinky prírodných silíc, kneippov kúpeľ na nohy, masážne turbosprchy, ľadové vedro a tepidárium ) a tiež Snack Bar. Výhodou je podstatne nižšia cena oproti väčším aquaparkom. Ako bonus si môžete po ceste do Aqua-Vital parku pozrieť nádherný vodopád priamo v obci Lúčky.

Termálne kúpalisko Liptovský Ján

Termálne kúpalisko Liptovský Ján

Nachádza sa v obci Liptovský Ján. Na travertínových návršiach sa rozprestiera žriedelná oblasť termálnych a minerálnych prameňov. Pôvodné kúpele vznikli už v 19 storočí. Termálna voda v bazénoch je mineralizovaná, hydrouhličitanovo-síranová, silne uhličitá, vápenato-horečnatá, hypotonická a má teplotu 29°C. Je charakteristická svojím sírovodíkovým zápachom. Je vhodná na liečenie porúch látkovej výmeny, žalúdočných a črevných chorôb, ochorení žlčníka a pečene, problémov s krvným tlakom, alergických ochorení. V areáli kúpaliska nájdete kľudový sedací bazén, detský bazén, veľký plavecký bazén. Samozrejmosťou je aj ihrisko pre plážový volejbal a rôzne druhy občerstvenia.

Liptov vodná nádrž Liptovská Mara

Liptovská Mara vodná nádrž

Liptovská Mara je umelá vodná nádrž s vodnou elektrárňou. V lete je to centrum turistického ruchu na Liptove. Najlepsiu pláž na kúpanie nájdete v Autocampingu Liptovský Trnovec . Môžete využiť ponuku člnkovania, vodných byciklov, vodných skútrov, windsurfingu, jachtingu alebo plážového volejbalu. Z pláže tiež štartuje niekoľko lodí na okružnú plavbu po Liptovskej Mare. K tomu samozrejme stravovanie vo viacerých bufetoch a tiež veľa atrakcií pre najmenších.

Chata Mária Liptov. Od nás to nemáte nikam ďaleko ...

KontaktUbytovanie Liptov

Chata a Apartmány Mária
Mr. Igor Habán
Prosiek č. 3
032 23 Prosiek
Slovakia

Tel.: +421-905-432866
Mail: chatamaria@chatamaria.sk
Top